اخبار اسلایدی
روز بهداشت دست (Hand Hygiene Day)

1399/2/20 شنبه

"پرستاران و ماماها، مراقبت بهداشتی در دستان شماست!"

روز جهانی بهداشت دست که هرساله در 5 ماه مه برگزار می‌شود، مردم جهان را به منظور افزایش پایبندی به بهداشت دست در مراکز درمانی، بسیج می‌کند و از این طریق از کارکنان بخش‌های مراقبت‌های بهداشتی و بیماران در برابر عفونت‌ها محافظت می‌کند.

امسال، موضوع پویش "SAVE LIVES: دستهای خود را تمیز کنید"، با سال پرستار و ماما همزمان شده است و قصد دارد پرستاران و ماماها را به عنوان قهرمانان خط مقدم که شایسته تقدیر و قدردانی هستند، بشناساند و نقش‌های مهم آن‌ها را در پیشگیری از عفونت برجسته کند.

اهداف پویش 2020

هدف اصلی پویش روز جهانی بهداشت دست این است که اهمیت شستشوی دست را به عنوان یکی از مؤثرترین کارهایی که می‌توانید برای کاهش شیوع پاتوژن‌ها و جلوگیری از عفونت‌ها از جمله ویروس COVID-19 انجام دهید، به رسمیت بشناسید. کارکنان بهداشتی و اعضای جامعه می‌توانند همانند هم با تمرین شستشوی منظم و مکرر دست، در جلوگیری از عفونت‌ها نقش داشته باشند.

به عنوان بخشی از پویش 2020، WHO و شرکا تاکید دارند:

• بهداشت دست را در اولویت جهانی قرار دهید،

• از بهداشت دست و تغییر رفتار الهام بگیرید،

• با کارکنان مراقبت‌های بهداشتی در نقش آنها در مراقبت بهداشتی و پیشگیری از عفونت‌ها همراه شوید.

این پویش همچنین سیاست‌گذاران را به ایجاد محیط‌های کاری ایمن برای پرستاران و ارتقاء سطح کارکنان، فرا می‌خواند. علاوه بر این، از رهبران بخش‌های پیشگیری و کنترل عفونت می‌خواهد که پرستاران و ماماها را در ارائه خدمات بهداشتی توانمند سازند.
 

منبع:


نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر