اخبار اسلایدی
آنتی‌باکتریال کردن سطوح با پوشش نانویی

1399/10/13 شنبه

یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان توانست با بومی‌سازی مواد خودتمیزشونده از طریق فناوری نانو، امکان آنتی باکتریال کردن سطوح در محیط‌های حساس مانند بیمارستان‌ها را فراهم کند.

به گزارش ایسنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، امید ترابی رئیس هیئت مدیره یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: این شرکت با تمرکز بر روی مواد شیمیایی صنعتی، یک ماده آنتی باکتریال بومی و ایران‌ساخت تولید کرد که بر اساس فناوری نانو تولید شده است.

وی موارد مصرف قابل توجه این ماده را استفاده از آن به عنوان یک لایه ضد میکروب بر روی سطوحی مانند کاشی دانست و اظهار کرد: در محیط‌هایی مانند مراکز درمانی و بیمارستان‌ها که سطح آلودگی در آنها بالا است و باید محیط همواره تمیز و سالم باشد، از این نوع پوشش بر روی سطوح استفاده می‌شود. این ماده می‌تواند میکروب‌های مختلفی را در تعداد بالا از بین ببرد و محیط را بهداشتی و تمیز نگه دارد.

ترابی خاطرنشان کرد: در تولید این مواد از سطح بالایی از نوآوری و فناوری استفاده شده است. به طوری که کیفیت، دوام و سطح تاثیرگذاری آن‌ها را به شکل قابل توجهی افزایش داده‌ایم. در حال حاضر قیمت این محصول ایران‌ساخت، یک سوم نمونه مشابه خارجی است و در حال ایجاد بستر مناسب برای صادرات آن هستیم.

آدرس پورتال دانشگاه علوم پزشکی قزوین: http://www.qums.ac.ir

آدرس پورتال مرکز تحقیقات ایمنی محصولات بهداشتی: http://hpsr.qums.ac.ir


نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر